Jak oglądać HBO GO spoza terenu Polski w 2020 roku

Last Updated by Kate Hawkins on May 25, 2020

ExpressVPN

HBO GO Error Message

Kiedy próbowałam uruchomić HBO GO spoza Polski, otrzymałam następujący komunikat o błędzie

Jeśli spróbujesz włączyć HBO GO poza terenem Polski, natrafisz na komunikaty o błędach i blokady, uniemożliwiające korzystanie z serwisu. Dzieje się tak dlatego, że ograniczenia geograficzne blokują streamowanie kanałów telewizyjnych i platform typu VOD na żądanie dla osób znajdujących się poza terenem danego kraju. Osobiście nie mogłam oglądać “Watahy” i “Foodie Love” zza granicy i ciągle borykałam się z komunikatami o błędach.

Aby ominąć blokady geograficzne, konieczne jest połączenie się z witryną za pośrednictwem polskiego adresu IP. Jeśli przebywasz właśnie za granicą, możesz uzyskać adres IP z Polski korzystając z wirtualnych sieci prywatnych, czyli VPN. Przetestowałam dogłębnie różne sieci VPN, aby znaleźć najlepsze rozwiązania pozwalające oglądać HBO GO spoza terenu Polski. Wybrane sieci VPN pozwalają też odblokować TVN, jak również uzyskać dostęp do innych objętych blokadami serwisów, jak np. amerykański Netflix, BBC iPlayer, czy Hulu!

Streamuj HBO GO przez NordVPN

Szybki przewodnik do oglądania HBO GO

 1. Pobierz i zainstaluj płatną usługę VPN. Osobiście polecam NordVPN do oglądania HBO GO.
 2. Połącz się z serwerem w Polsce.
 3. Przejdź do witryny HBO GO i zacznij streamować swoje ulubione programy!

Dlaczego potrzebny jest VPN do oglądania HBO GO spoza terenu Polski

Umowy licencyjne między firmami uniemożliwiają udostępnianie HBO GO i innych podobnych usług poza terenem Polski. Korzystanie z nich jest możliwe tylko w czasie przebywania w kraju lub w sytuacji, gdy posiada się niezawodny adres IP z Polski.

Sieci VPN umożliwiają nawiązanie bezpiecznego połączenia z serwerem znajdującym się fizycznie w Polsce. Maskują one również prawdziwy adres IP użytkownika, zastępując go adresem lokalizacji serwera. Odwiedzając wówczas witrynę HBO GO lub innej platformy streamingowej, adres IP użytkownika zostanie rozpoznany jako krajowy. Posiadanie lokalnego adres IP pozwala ominąć blokady geograficzne, dzięki czemu możemy oglądać HBO GO, zalogować się na konto w bankowości internetowej, czy streamować inne treści objęte ograniczeniami.

Najlepsze sieci VPN do oglądania HBO GO

1. NordVPN — najlepsza sieć VPN do szybkiego streamowania HBO GO bez przerw na buforowanie

image of nordvpn homepage on mobile, tablet, and laptop screens

Najważniejsze cechy

 • 30-dniowa gwarancja zwrotu kosztów zakupu.
 • Ponad 5200 serwerów w 59 krajach — 68 w Polsce.
 • Technologia SmartPlay pozwala łączyć się z najszybszym możliwym serwerem do streamowania.
 • Wojskowy standard szyfrowania i ochrona przed wyciekami DNS ukrywa adres IP użytkownika.
 • Brak limitów transferu danych pozwala streamować bez ograniczeń.

Wysoka szybkość pobierania w sieci NordVPN czyni ją najlepszym wyborem do oglądania HBO GO poza terenem Polski. W trakcie moich testów NordVPN zauważyłam, że streamowanie było za każdym razem płynne i pozbawione przerw na buforowanie. Nie doświadczyłam też żadnych opóźnień ani przerw w działaniu. Dzięki technologii SmartPlay, użytkownik zostaje połączony z najlepszym dostępnym serwerem w sieci NordVPN podczas streamowania. Wystarczy tylko wybrać Polskę na mapie w interfejsie klienta, aby połączyć się jednym kliknięciem.

NordVPN pozwala omijać blokady geograficzne dzięki wojskowemu poziomowi szyfrowania, który skutecznie ukrywa prawdziwy adres IP użytkownika. Wykonałam kilka testów wycieków DNS i adresów IP po połączeniu z serwerem w Polsce, które potwierdziły, że mój adres IP został bezpiecznie zamaskowany. Mogłam bez problemu połączyć się z HBO GO i zacząć streamowanie pomimo silnych blokad geograficznych na platformie.

Jeśli chcesz wypróbować NordVPN przed podjęciem ostatecznej decyzji, usługa oferuje 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy. Dzięki temu możesz przetestować wszystkie zabezpieczenia sieci, aby przekonać się, czy spełnia wszystkie Twoje wymagania. Odzyskanie kosztów zakupu w moim przypadku poszło gładko, głównie za sprawą polityki NordVPN, opartej na „niezadawaniu żadnych pytań”.

 • NordVPN odblokowuje także serwisy: Netflix, YouTube, HBO, Hulu, Spotify, BBC iPlayer i inne.
 • Kompatybilne urządzenia i programy: Android, Windows, macOS, iOS, Android TV, Linux, Chrome i Firefox.

Wypróbuj NordVPN już dziś

2. ExpressVPN — bezproblemowe omijanie geo-blokad i dostęp do HBO GO w Polsce

screenshot of devices with installed expressvpn

Najważniejsze cechy

 • 30-dniowa gwarancja zwrotu kosztów zakupu.
 • Ponad 3000 serwerów w 94 krajach — 1 w Polsce.
 • Najlepszy w swojej klasie poziom szyfrowania i ochrona przed wyciekami DNS zapewnia bezpieczeństwo adresu IP użytkownika.
 • Nielimitowany transfer danych pozwala streamować i przeglądać zasoby Internetu bez ograniczeń.

ExpressVPN oferuje możliwość skutecznego omijania ograniczeń geograficznych i pozwala uzyskać dostęp do niemal dowolnych regionalnych treści. Osobiście udało mi się zacząć streamować HBO GO już na pierwszym serwerze w Polsce, z jakim się połączyłam. Sieć stanowi doskonałe rozwiązanie do oglądania HBO GO, a także innych serwisów o ograniczonej dostępności. ExpressVPN bez problemu rozwiązuje problem z błędem proxy na Netflix i odblokowuje też HBO, Spotify, ESPN i inne platformy!

Najlepszy w swojej klasie standard szyfrowania zabezpiecza adres IP użytkowników, pozwalając łatwo streamować HBO GO. Ponadto, sieć oferuje także automatyczny wyłącznik typu kill switch oraz ochronę przed wyciekami DNS, by chronić dane użytkowników podczas streamowania. W ramach moich testów udało mi się ustalić, że ExpressVPN nie powodował wycieku adresu IP, przez co moja lokalizacja i dane osobowe były w pełni chronione w trakcie połączenia z siecią.

ExpressVPN oferuje 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy, dzięki czemu możesz wypróbować usługę bez ryzyka. Odzyskanie kosztów zakupu też jest łatwe i udało mi się uzyskać zwrot bez żadnych tłumaczeń.

 • ExpressVPN odblokowuje także serwisy: Netflix, YouTube, Hulu, HBO, BBC iPlayer i inne.
 • Kompatybilne urządzenia i programy: Windows, Android, macOS, iOS, Linux, routery, Chromebook, Kindle Fire, Nook, Chrome, Firefox, konsole do gier i telewizory Smart TV.

Streamuj HBO GO przez ExpressVPN

3. Surfshark — funkcja rozdzielnego tunelowania pozwala oglądać HBO GO, jednocześnie przeglądając lokalne strony internetowe

screenshot of devices with installed surfshark

Najważniejsze cechy

 • 30-dniowa gwarancja zwrotu kosztów zakupu.
 • Ponad 1040 serwerów w 61 krajach — 2 w Polsce.
 • Funkcje Whitelister i ochrona przed wyciekiem DNS zapewniają niezbędny poziom bezpieczeństwa.
 • Brak limitów transferu i ograniczania przepustowości gwarantuje wysoką szybkość pobierania.

Sieć Surfshark posiada użyteczną funkcję Whitelister, która umożliwia dostosowanie listy stron oraz usług szyfrowanych przez sieć VPN. Oznacza to, że możemy oglądać HBO GO w zaszyfrowanym połączeniu, jednocześnie przeglądając lokalne witryny internetowe, bez konieczności rozłączania i ponownego łączenia z siecią VPN.

Mój adres IP był dobrze zabezpieczony przez wojskowy standard szyfrowania Surfshark oraz zabezpieczenia przeciwko wyciekom DNS. W czasie testowania sieci Surfshark, z łatwością ominęłam blokady geograficzne, aby móc oglądać HBO GO, a także inne usługi niedostępne w Polsce.

Surfshark oferuje jedną z najniższych cen miesięcznej subskrypcji spośród usług na mojej liście. Co więcej, możesz uzyskać dodatkową zniżkę aż do 85%, korzystając z tej ukrytej strony promocyjnej. Surfshark oferuje 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy, więc możesz przetestować usługę bez ryzyka.

 • Surfshark odblokowuje także serwisy: Netflix, BBC iPlayer, Vudu, HBO i inne.
 • Kompatybilne urządzenia i programy: macOS, Windows, Linux, iOS, Android, Chrome, Firefox, telewizory Smart TV, konsole Xbox i PlayStation.

Wypróbuj Surfshark za darmo już dziś

Darmowe sieci VPN nie działają — nie narażaj niepotrzebnie swoich danych

Większość darmowych sieci VPN nie oferuje możliwości ominięcia geo-blokad na tyle skutecznie, aby umożliwić streamowanie HBO GO za granicą. Platformy streamingowe potrafią bowiem bez trudu wykryć połączenia z darmowych sieci VPN, które nie posiadają wystarczająco zaawansowanych technologii do obejścia ograniczeń.

Ponadto, mimo że niektóre darmowe sieci VPN są całkiem bezpieczne, inne nie oferują żadnych zabezpieczeń. Wiąże się to z możliwością kradzieży danych użytkowników, np. w następstwie ataków hakerskich. Dodatkowo, w przypadku osób zamieszkujących w krajach, w których Internet objęty jest cenzurą, korzystanie z darmowych sieci VPN może oznaczać, że ich działania w sieci będą łatwe do zidentyfikowania z powodu niskiego poziomu szyfrowania.

Jeśli zatem nie chcesz borykać się z niską szybkością połączeń i opóźnieniami wynikającymi z małej ilości przepełnionych serwerów, warto skorzystać z płatnej usługi VPN, jak np. NordVPN. Płatne sieci VPN umożliwiają oglądanie HBO GO, bezpieczne korzystanie z bankowości internetowej, czy sieci torrent.

Nie przegap swoich ulubionych programów w HBO GO

Nie ma żadnego powodu, aby rezygnować z oglądania ulubionych programów, skoro możesz łatwo streamować HBO GO spoza Polski przy pomocy płatnej usługi VPN. Dzięki sieci VPN uzyskasz dostęp do nieograniczonej ilości materiałów i treści. Ponadto niezawodna sieć VPN pozwoli odblokować objęte ograniczeniami treści z całego świata, chroniąc zarazem Twoje poufne dane.

Wszystkie usługi VPN na mojej liście oferują gwarancję zwrotu pieniedzy, więc możesz wypróbować je za darmo przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Oglądaj HBO GO przez NordVPN

Did you like this article? Rate it!

I hated it I don't really like it It was ok Pretty good! Loved it!
4.45 Voted by 11 Users
Title
Comment
Thanks for your feedback
Kate Hawkins
Kate Hawkins is a tech-focused writer and web expert with a keen interest in online security and privacy. She enjoys getting stuck into new technology and researching the latest cybersecurity trends to keep readers informed and safe online.